MERCURY AUDIO

llj mercury logo
Mercury audio

MERCURY AUDIO to sterownik umożliwiający odtwarzanie i generowanie komunikatów dźwiękowych, które są uruchamiane na podstawie aktualnego stanu wejść/wyjść lub sygnałów przesyłanych w ramach sieci Ethernet, CAN oraz RS. Sygnał generowany jest przez głośnik podłączony do wzmacniacza mocy znajdującego się w urządzeniu lub kierowany na wyjście liniowe. Materiał dźwiękowy jest przechowywany w plikach (np. mp3) pamięci sterownika lub na karcie MMC/SD. MERCURY AUDIO to programowany generator dźwięków, dlatego istnieje możliwość definiowania sygnałów, które sterują odtwarzaniem lub tworzenie własnych programów skryptowych.

MERCURY AUDIO jest wyposażony w dedykowane oprogramowanie, które ułatwia proces pierwszego uruchomienia urządzenia i jego dalsze użytkowanie. Z poziomu oprogramowania możliwa jest:

  • konfiguracja parametrów urządzenia,
  • podgląd statusu urządzenia,
  • zmiana oprogramowania w urządzeniu,
  • zarządzanie materiałem audio,
  • udostępnienie informacji statystycznych.

Zastosowanie MERCURY AUDIO

Syntezator audio może być wykorzystywany w pojazdach szynowych, pojazdach specjalnych i autobusach, jako:

  • element interaktywnego pulpitu – możliwość odtwarzania instrukcji szkoleniowych.
  • element systemu wspomagającego oszczędzanie (np. energii) – podpowiedzi i wskazówki dla kierowcy.
  • element odtwarzający komunikaty głosowe – informacje o aktualnym stanie pojazdu i jego podukładów.

Urządzenie może pracować w temperaturze do -25°C do 70 °C. Zgodność z normą EN50155, ISO 7637-2.

MERCURY AUDIO + Speech

MERCURY AUDIO + Speech to kolejna wersja sterownika, która została wyposażona w syntezator mowy i komunikatów głosowych. Generowanie informacji jest wyzwalane poprzez sygnały przesyłane za pośrednictwem sieci Ethernet, CAN, RS lub wejść cyfrowych. Urządzenie jest kompatybilne z MERCURY AUDIO i ma wszystkie jego zalety, dzięki czemu można je wykorzystać m.in. w aplikacjach mobilnych i przemysłowych. Konfiguracja odbywa się za pomocą oprogramowania MercuryMa.